SBK Amsterdam Noord



De expositie was te zien van 7 - 28 augustus 2010

Dilys Leong

Dilys Wai-Peng Leong (1968) is geboren in het vlak bij Hongkong gelegen Macau, een voormalige Portugese kolonie. Hierdoor groeide ze op in een zowel westerse alsook Chinese culturele omgeving. Ze volgde lessen muziek en schilderen maar koos er uiteindelijk voor om sociologie te studeren aan de universiteit. Ze bleef schilderen en deed van 1994 tot 1996 mee aan de Macau Artists Collective Exhibition en de Biennale de Arte de Macau. In 1997 koos ze voor het kunstenaarschap en ging ze in het kader van een uitwisselingsprogramma aan de universiteit van Barcelona studeren. In 1998 verhuisde Leong naar de Hogeschool voor de Kunsten in Utrecht. Tot aan haar afstuderen in 2001 experimenteerde ze hier met verschillende media waaronder fotografie.
Volgens Dilys is het maken van kunst niet alleen creatief proces maar ook een communicatieve uitingsvorm; het ontwikkelen van een taal waarmee het innerlijk spreekt tot de buitenwereld.
Het werk in deze presentatie bestaat uit "gebrandschilderd metaal". De op bijzondere wijze vervaardigde metaalplaatjes doen denken aan gefotografeerde portretten.

Bron: Windstreken IV, 2001 (SBK Amsterdam Osdorp)


SBK Amsterdam Noord





Dilys Leong, zonder titel, verf op ijzer paneel   klik voor vergroting


Dilys Leong, zonder titel, verf op ijzer paneel, 18 x 13 cm.   klik voor vergroting


Dilys Leong, zonder titel, verf op ijzer paneel, 18 x 13 cm.   klik voor vergroting


 Print het artikel zonder afbeeldingen
 

  © 2010 SBK Kunstuitleen Amsterdam   www.sbk.nl naar boven